Презентація програм стажування в ТНЕУ

   Кожного року восени за сприяння Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні проводять «Тижні Німеччини», програма яких спрямована на осмислення глибини і розмаїття українсько-німецьких відносин. Щороку ці заходи сприяють активізації діяльності німецьких фірм та українських компаній у сфері науки, освіти, бізнесу, мистецтва та культури. Все це в середньостроковій перспективі сприяє появі двостороннього виграшу та подальшому зближенню двох країн.

   У 2015 році програма значно розширилась і охопила такі міста України як Київ, Харків, Дніпропетровськ, Чернівці, Львів, Тернопіль, Полтаву, Одесу, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Херсон, Вінницю та багато інших. 

12140676_1046442008733200_2672757241410012163_n

    Дні Німеччини в ТНЕУ розпочалися 1 жовтня о 10.00 інформаційною зустріччю «Стипендії та стажування в Німеччині – шляхи та засоби досягнення мети». Університет відвідали координатор Європейського офісу Торгово-промислової палати України Мартін Ройтер, лектор Німецької служби академічних обмінів (DAAD) Міхаель Бек, представник громадської організації «MultiKultiUA» Анастасія Халмурадова. Презентації акцентували увагу на діючих програмах двостороннього студентського обміну, а також на програмах професійного змісту і практиці.

Так, програми Німецької служби академічних обмінів є актуальними для студентів різних напрямків і спеціальностей, що вивчають німецьку мову. Традиційно термін подання заявок на більшість програм DAAD завершується у листопаді, тому апліканти 2015 року мають можливість подати свої заявки вчасно. 

12074685_1046442352066499_4482390037862225103_n

   Програма практики німецького уряду, так звана «Stipendienprogramm der Deutschen Wirtschaft für die Ukraine», яку започаткували у 2014 р., повинна сприяти професійному становленню студентів-випускників і є актуальною для таких спеціальностей: економіка/фінанси, інженерні науки, інформатика, журналістика/германістика, аграрний бізнес. Черговий відбірковий тур для участі у цій цікавій програмі розпочнеться навесні 2016 р., а практика почнеться у лютому 2017 р. Зацікавленим особам варто слідкувати за строками подачі заявки на сайті www.ost-ausschuss.de/ua

Завданнями громадської організації «MultiKultiUA», що заснована в 2009 р. у м.Харків, є реалізація дво- та багатостороніх освітніх проектів, благочинність, організація міжнародних волонтерських програм, європейських інтеграційних проектів та багато іншого. В цілому, місія організації – це міжкультурний діалог та створення клімату довіри між Україною та Німеччиною. В ході своєї презентації Анастасія Хармурадова представила програми літньої практики в Німеччині ZAV, роботи на канікулах FerienJob, а також таку популярну серед молоді програму Au-Pair. Окрім традиційних студентських програм, громадська організація реалізує низку волонтерських проектів не лише в Україні, але і на міжнародному рівні. Щорічно організацією проводяться такі акції як «Educational Bus», «Подаруй ангела». Організуються міжнародні благочинні фестивалі та конкурси. Активно реалізується проект соціальних і мовних асистентів. Так, завдяки налагодженій співпраці протягом жовтня-грудня 2013 року в рамках міжнародної програми IFP в університеті працювала мовний асистент Ева Мьоллервессель. Детальніше про напрямки роботи громадської організації «MultiKultiUA» можна дізнатись з офіційного сайту.

Vi3xr3zrv2g

Цікаво відзначити, що з початку встановлення дипломатичних відносин між ФРН та Україною проведення тижнів Німеччини в Україні стало традиційним. Це – сплетіння цікавих різножанрових заходів у багатьох містах України, що привертають увагу завдяки своїй розмаїтій програмі. Цього року через події на Донбасі організатори відмовилися від розважальних заходів і натомість запрошують до дискусій на гострі соціально-політичні теми.

Автор статті -Алла Рожко.

Translate »