Этнофестиваль «Співочі тераси»

«Співочі тераси»

Головна мета — виступити інформаційним осередком для створення програм збереження та відродження духовних, історичних цінностей регіону. А саме: Свято-преображенський храм, пам’ятник садово-паркової архітектури ім.Каразіна, історичні події Русько-Шведської війни, Пархомівський художній музей, храм Архангела Михаіла, Наталіївська садиба, Шарівський маєток, амфітеатр «Співочі тераси» та інші. Створити етнофестиваль, як потужне інформаційне джерело, направлене на популяризацію та відродження місцевих народних звичаїв, де особливим внеском буде відстоювання саме слобожанських традицій. Створити краєзнавчі кімнати для етичного виховання місцевої молоді, та для демонстрації поваги до рідної історії. Привабити відповідних спеціалістів в регіон, для збереження місцевої культури, а саме:народні майстерні танцю, ремесла, музики, краєзнавства  та інше). Потрібно відродити  ярмарок, який виступає рекламою для народних місцевих майстрів-виробників. Кінцева мета – великий міжнародний етно-фестиваль, який щорічно збирає велику кількість слов’янських  етнічних груп з усього світу, та зберегти і від реставрувати амфітеатр «Співочі тераси», Спаську церкву, підземелля Петропавлівського монастиря та інші. Фестиваль проводиться на території Харківської області, в с. Городне, Краснокутського р-ну, і 2009 року відбувся вперше. Особливість проекту полягає в тому, що він відбувається на території архітектурної пам’ятки «Співочі тераси». Фестиваль розрахований на присутність приїжджаючих з усієї України, та ближнього зарубіжжя, яких буде не менше 15  тис людей.  Враховуючи минулий  рік, як для першого разу, їх було вже близько 8 тис. людей.  Основна маса людей – це місцеве населення приближених районів, та областей.  По Україні активно розгортається інформація для любителів  подорожі.  Сьогодні вже можна зустріти  численні візити туристів, які охоче цікавляться місцевими пам’ятками історії.

Офіційний сайт : www. spivochiterasy.com.ua

 

Співочі тераси – пам’ятка  архітектури, побудована в кінці 19 ст.  Особливість побудови полягає в високих сходинках, які зроблені амфітеатром, та послідовно розташовані одна над одною. Вся споруда має добрі акустичні властивості, особливо це відчувається, коли знаходишся посередині основного кола,де навіть розмова шепотом стає чутна на відстані. Назву «Співочі тераси» вони отримали за рахунок вмонтованих в стіни труб  різної довжини та з різного металу. Саме вони створювали гармонічне звучання за допомогою природного вітру та доброї акустики, яке линуло вздовж яру. Імена майстрів нажаль невідомі. Основним призначенням терас було вирощування південних сортів винограду та суниць. Передня частина розташована на південь, тому цілий день там світить сонце. А з півночі захищав пагорб від холодного повітря. Неподалік видно залишки льоху, за історією, саме в них винороби берегли ексклюзивне вино для Петрограду. Спеціалісти вважали, що гармонійне звучання може добре сприяти на структуру води у вирощуваних плодах, що робило їх особливо смачними. Сьогодні як і раніше, ці тераси завжди приваблювали багато туристів, людей мистецтва та місцеву молодь. В свій час (кін. 19 поч. 20 ст.), тут відбувалися концерти відомих людей, збиралися художники, музиканти, театри київських та харківських навчальних закладів. Існує інша версія походження пам’ятки, але потребує додаткового вивчення.

Етно-фестиваль «Співочі тераси» . Музична частина. Дійство розгортається на чотирьох майданчиках. На основній сцені «Зелені тераси», розташованої в природному амфітеатрі, відбуваються головні події, які починаються з 15:00. Виступають професійні відомі етно — колективи, як з України так і із-за зарубіжжя. Одними із головних гостей фестивалю будуть гурти  «Zdob-si-Zdub» (Молдавія),  «От вінта» (Україна), «Lot Lorien» (Болгарія) та ін. Друга сцена «Співочі тераси», знаходиться на території амфітеатру «Співочі тераси», де пройдуть концерти с презентацією різноманітних народних музичних інструментів під назвою «Музичний віз». На другий день ця сцена буде окутана атмосферою аутентичного співу. Виступатимуть такі відомі артисти , як  бандурист Роман Гріньків (Україна),  гусляр Mich Miller (Чехія) та ін. З Харкова запрошено програму Кобзарського цеху.

Молода сцена презентує молодих талантів, для реалізації  творчих здібностей.  Учасниками будуть ще невідомі гурти та окремі виконавці,  які отримають повноцінний шанс для реалізації своєї творчості в етностилі. Переможець отримує кубок від фестивалю. Театральна програма та майстерня танцю Ввечері на галявині біля молодої сцени, працюють театральні вистави фольклорних гуртів таких як «Божичі», «Древо», Харківського театру ляльок. На протязі 5 годин відбудеться майстер клас народного танцю. На протилежній стороні  ставу, буде представлений театр вогню. Літературно-історична програма При вході працюватиме книжковий ярмарок, краєзнавчий музей, та діятиме літературна сцена. На ній звучатиме проза, поезія представлена різноманітними українськими видавництвами. А також музична програма за участю хедлайнерів серед українських письменників, яка демонструватиме важливе ставлення до рідної мови, та її історичне походження. Мистецька програма Буде представлена численними виставками та вернісажами робіт різних за віком майстрів. На ярмарку активно працюватимуть творчі майстерні,  де кожен бажаючий зможе власноруч виготовити оригінальні сувеніри з бісеру, глини, пластиліну, ганчірки, тощо. Екскурсійна частина Будуть запропоновані 3 маршрути Перший маршрут Городне — Шарівський замок — Наталівська садиба. Другий маршрут Городне – Пархомівський художній музей – Краснокутський дендрарій. Третій маршрут — велотур до стародавніх городищ скіфів та сіверян.   Краєзнавчі кімнати. Це кімнати, які відтворюють і зберігають культурно-мистецьку та побутову історичну спадщину, за місцем їх  розташування. Розташовані вони по всіх селищних та сільських школах.   План реалізації проекту: Етап 1:    2 вересня 2011  — 30 вересня 2011.

 1. Проведення фестивалю з 2 вересня по 4 вересня.
 2. Створення спеціальної організації чи фонду, з діючою командою, для відродження та збереження  регіональних пам’яток культури.
 3. Пошук відповідних працівників для історичних  досліджень та ремонтно — технічних робіт, з метою отримати відповідні дозволи, для повної реставрації амфітеатру «Співочі тераси», та її реалізації.

Етап 2:   1 жовтня 2011 – 31 грудня 2011.

 1. Отримання дозволу  та проведення історичного обстеження амфітеатру.
 2. Складання проектної документації для реставрації.
 3. Пошук спеціалістів, для впровадження у школи краєзнавчі кімнати.

Етап 3:  1 січня 2012 – 6 вересня  2012.

 1. Підготовка до наступного етно-фестивалю. Планування програми.
 2. Проведення агітацій серед місцевого населення, метою  яких є залучення кожного прийняти  участь  у відродженні місцевої історичної пам’ятки «Співочі тераси».
 3. Створення міжнародної волонтерської групи на базі дитячого оздоровчого табору ім. Каразіна.
 4. Прибирання території для часткового реставрування.
 5. Укладання угоди з будівельною організацією для реставраційних робіт.
 6. Реставрація перших 3 ярусів.

Етап 4: 7 вересня 2012 – 9 вересня 2012.

 1. Проведення фестивалю «Співочі тераси» (На один день довший від попереднього).
 2. Висвітлення події у всіх провідних ЗМІ України та Росії.

Етап 5: 10 вересня 2012 – 31 грудня 2012.

 1. Створення краєзнавчої кімнати при Краснокутській гімназії, та постійно там діючої ремісничої виставки.
 2. Відродження народної майстерні, при краєзнавчій кімнаті у Краснокутській гімназії,  де впроваджено вміння виготовляти ляльки-мотанки, іграшки з глини серед дітей молодшого віку.
 3. Реставрація наступних 2 ярусів амфітеатру «Співочі тераси».
 4. Розробити та впровадити регіональні етнічні маршрути, з презентацією народних обрядів для місцевих школярів.

Етап 6: 1 січня 2013 – 30 червня 2013.

 1. Дослідити  залишки підземель Основинського Петропавлівського монастиря.
 2. Проведення фольклорної експедиції на території Харківської, Полтавської  та Сумської областей. Відзняти та змонтувати фільм.
 3. Реставрація наступних 2 ярусів амфітеатру «Співочі тераси».
 4. Планування наступного фестивалю.
 5. Створення при Краснокутській музичній школі, клас фольклорного та аутентичного співу.

Етап 7: 1 липня 2013 – 4 вересня 2013.

 1. Активна підготовка до чотирьох денного фестивалю.
 2. Розгортається акція серед місцевих населень, для виявлення та збереження всіх памяток архітектури на території Краснокутського, Богодухівського, Валківського, Зіньківського, Котелевського р-ну.
 3. Запрошення до фестивалю української діаспори з усіх куточків світу.
 4. На базі Дендропарку ім. Каразіна, волонтерами розпочато реставраційну роботу  підземелля Петропавлівського монастиря.

Етап 8: 5 вересня 2013 – 8 вересня 2013. Сума 80 тисяч доларів США.

 1. Проведення етно-фестивалю (на один день довший від попереднього).
 2. Трансляція через супутник на ТБ балканських  країн (Сербія, Чорногорія, Хорватія та інші країни, де існують слов’янські групи населення).

Етап  9: 9 вересня 2013 – 31 грудня 2013.

 1. Реставрація залишків підземель Петропавлівського монастиря.
 2. На базі Краснокутської гімназії презентувати майстерню народного танцю

Етап 10: 1 січня 2014 – 30 червня 2014.

 1. План збереження та внесення до списку ЮНЕСКО, Храму Святого Преображення на території Наталіївської садиби.
 2. Розробка плану по відтворенню стародавнього поселення козацької слободи на Слобожанщині.
 3. Проведення фольклорного конкурсу серед дитячих ансамблів із районів Краснокутського, Богодухівського, Валківського, Зіньківського, Котелевського. Запис ком пакт диску.

Етап 11: 1 липня 2014 – 2 вересня 2014.

 1. Запрошення до міжнародного фестивалю «Співочі тераси» відомих діячів науки та мистецтв.
 2. Проведення наукової конференції по збереженню, вже відреставрованих, та запланованих на реставрацію історичних об’єктів Слобожанщини.
 3. Робота з ЗМІ, що до просування фестивалю.

Етап 12: 3 вересня 2014 – 7 вересня 2014.

 1. Проведення міжнародного етно-фестивалю «Співочі тераси».

Етап 13: 8 вересня 2014 – 31 грудня 2014.

 1. Реставрація Спасько-преображенської церкви.
 2. Проведення навчального семінару серед фахівців, які ведуть творчі та культурологічні факультативи на базі Краснокутської гімназії, та музичної школи.

Етап 14: 1 січня 2015 – 30 червня 2015.

 1. Реставрація, по вже готовому плану, Більського городища на території Котельви.
 2. Відтворення стилізованого куреню, козацької слободи на Слобожанщині.

Етап 15: 1 липня 2015 – 30 вересня 2015.

 1. Проведення фестивалю.
 2. Відкриття класу народного музичного мистецтва при Краснокутській музичній школі.
 3. Відкриття оновлених  об’єктів для туристів, таких як «Більське городище», стилізований курінь «Козацька слобода на Слобожанщині», Спасько –преображенська церква у Наталівці, нові знайдені підземелля Петропавлівського монастиря.
 4. Реставрація Шарівського маєтку в с. Шарівка.

Значимість та терміновість проекту: Амфітеатр «Співочі тераси» — стан вкрай тяжкий. Пам’ятка місцевого значення, має важливе архітектурне та історичне значення, так як аналогів в Україні немає. Безпосередньо відноситься до ансамблю споруд, які одночасно були збудовані в кінці 19 ст. разом із спорудами Наталіївського парку. Але існує і інша версія, що збудовані були ще набагато раніше. Версія потребує доопрацювання, тому для археологічного та культурного значення це також важливий об’єкт. В першу чергу, необхідна термінова підтримка для фестивалю, який також може стати основою  пошуку необхідних ресурсів для дослідження та відбудови споруди. Резюме керівника та головних учасників проекту.

Пазич Микола Миколайович.

Дата народження19 вересня 1978 року
адреса, телефонХарківська обл., смт. Краснокутськ, вул. Мопрівська 50, тел.: 095-577-99-92
освіта та професійна підготовкаХарківське училище культури, спеціальність — організатор культурно-дозвіллевої діяльності; викладач. Диплом з відзнакою.
Київський національний університет культури і мистецтв, спеціальність «Музичне мистецтво», кваліфікація – артист оркестру (ансамблю), викладач.
досвід роботи1999р. По 2003р. – звукооператор у Краснокутському будинку культури, 2003р., по 2007 р. – менеджер з продажу звукотехнічної апаратури. 2006р.по 2009р.- звукорежисер при Київській школі джазового  та естрадного мистецтва. 2007р.по 2008р – виконавчий директор міжнародного дитячо-юнацького фестивалю в Чорногорії «Бісерна Обала». 2009р.по 2010р.- організатор, ініціатор та співорганізатор культурно-соціальних заходів у Харківській області (етно-фестиваль «Співочі тераси» (автор проекту), день здоров’я у Краснокуську, дитячий захід «Мрії збуваються, фестиваль «Сад божественних пісень» на честь Григорія Сковороди, та ін.) 2009 р. підприємець. Загальний трудовий стаж – 19 років.
дата складання резюме24.11.2010

Дмитрієв Анатолій Анатолійович

дата нароження31 липня 1968 року
адреса, телефонХарківська обл., смт.Коломак, провул. Вільний, тел.: 067-57-94-5-28
освіта та професійна підготовкаХарківське вище військове командно-інженерне училище ракетних військ ім. Маршала Крилова М.І., спеціальність- автоматизовані системи управління. Харківський державний економічний університет, спеціальність – економіст Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, спеціальність – юрист Харківський регіональний державний інститут управління при Президентові України, спеціальність – магістр державного управління
досвід роботи1990р. По 1992р. – служба в збройних силах , 1994р. – депутат Коломацької райради, заступник голови райради, 1996р.по 1998р.- голова Коломацької райради, 1998р.по 2005р – начальник Коломацького РВ УМВС України в Харківській обл., 2005р. По 2010р.- голова Краснокутської райдержадміністрації, з жовтня 2010р.- депутат Харківської обласної ради. Загальний трудовий стаж – 23 роки.
додаткова інформаціяМає державну нагороду- Орден «За заслуги» ІІІст., також має нагороди облдержадміністрації та Управління МВС України в Харківській обл
дата складання резюме24.11.2010р

Офіційні дозволи: —          Розпорядження голови Краснокутської адміністрації, що до проведення фестивалю на 2009 та 2010 рік. —          Лист підтримки міністерства культури та туризму України, із зверненням до Харківської обласної адміністрації 2010р. —          Рішення сесії Козіївської сільської ради на проведення фестивалю 2010 р.

Узнать подробнее вы сможете по адресу:

Телефон: +38 091-305-90-10 (укртелеком)
Мобильные  номера: +38 063-28-65-467/ +38 050-40-150-46

E-mail: multikultiua@yahoo.de

Translate »