Erasmus Mundus and Tempus

«MultiKultiUA»  выступает в роли организации для поиска иностранных партнеров для украинских ВУЗов

Erasmus Mundus and Tempus

Вимоги до партнерств відповідно до спрямування проектів:

— для національних проектів – мінімум 6: три університети з трьох різних країн-членів ЄС та три ВНЗ з країни-партнера (наприклад: України);
— для багатонаціональних проектів – мінімум 7: три університети з трьох різних країн-членів ЄС та по два ВНЗ з двох країн-партнерів.

Які проекти фінансуються у межах прог

бов’язкова участь Міністерства як партнера проекту.

Розмір гранту фінансової підтримки ЄС від 500 000 € до 1 500 000 €, що складає 90 % загального бюджету проекту, мінімум 10 % співфінансування партнерства, тривалість проектів до трьох років.

Програма Темпус реалізується за принципом «знизу-вгору» (bottom-up approach) за ініціативи вищих навчальних закладів. Конкурс проектів оголошується щорічно, як правило восени або взимку. Початок четвертого конкурсу програми Темпус IV оголошено.
Оголошення про подання заявок на участь в програмі Темпус публікуються в Офіційному журналі ЄС і на Інтернет-сайті Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури http://eacea.ec.europa.eu/tempus/index_en.php.

Заявка на проект може подаватися вищим навчальним закладом з країн-членів ЄС, що приєдналися до Хартії Еразмус, або країн-партнерів (в т.ч. і України), який одночасно виступає в якості отримувача гранту та координатора проекту і несе повну відповідальність за реалізацію проекту.
Заявки подаються однією з робочих мов програми: англійською, французькою або німецькою та мають бути заповнені за встановленим форматом. Електронна форма заявки публікується за 6 тижнів до моменту подання. Заповнена е-форма подається он-лайн, а паперова копія має бути направлена поштовим листом на адресу Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Координує програму Темпус IV: Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури http://eacea.ec.europa.eu/tempus/index_en.php та Національний Темпус-офіс в Україні www.tempus.org.ua

Публікації про програму Темпус.

Глосарій термінів програми Темпус.

Корисні посилання програми Темпус.

Контакти програми Темпус.

Управлiння проектом Темпус

Шановні координатори та учасники запровадження проектів Темпус, звертаємо Вашу увагу на таківажливі компоненти реалізації проектів Темпус:1) Всі проекти, що реалізуються за участі вищих навчальних закладів в Україні повинні пройти обов’язкову державну реєстрацію в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Деталі — в розділі  «Tемпус» / «Управління проектом Темпус»/ «Обов’язкова реєстрація проектів».

2) Дотримання правил візуальної презентації діяльності, продукції та результатів проектів програми Темпус є обов’язковим. НТО проводить моніторинг веб-сайтів вищих навчальних закладів-учасників проектів Темпус щодо наявності та якості інформації про проект, заходи, результати діяльності, а також наявності посилань на веб-сайти самих проектів, якщо такі окремо створені. Деталі та рекомендаціі — в розділі «Tемпус» / «Управління проектом» / «Соціальний маркетинг та візуалізація проектів Темпус»

3) НТО в Україні проводить моніторинг проектів відповідно до затвердженого графіку моніторингу на 2011 р. Деталі розміщені на сайті НТО в Україні в розділі «Tемпус»/«Управління проектом» / «Моніторинг проектів Темпус».

4) З метою поширення та розповсюдження інформації про проект та отримані результати, запрошуємо надсилати анонси про заходи, прес-релізи, матеріали конференцій, публікації в рамках проектів тощо для розміщення на веб-сайтах та в бюлетенях НТО та Представництва Європейського Союзу в Україні. Додатково в рамках програми Вікно в Європу (5-й канал) проекти ЄС в тому числі і Темпус має можливість висвітлювати діяльність та значущість проектів. Контакти: Ірина Романова, координатор проекту «Вікно в Європу»і, моб.            067 709 08 49      , е-пошта: i_roman@rambler.ru

5) Детальна інформація для проектних команд стосовно управління та реалізації проектів програми Темпус розміщена на сайті Виконавчого агенства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури у розділі Beneficiary space — Tempus IV (2007-2013)  та Tempus III (2000-2006)

6) Детальні інструкції щодо звітності та діяльності за проектами Темпус IV прописані за лінком

У разі необхідності консультації чи тренінгу щодо управління, реалізації проекту Темпус IV, Ви можете завжди звернутись до НТО в Україні (за запитом такі заходи проводяться безкоштовно).

Умови реєстрації проектів та звільнення від ПДВ

УСІМ діючим проектам Програми Темпус за участю партнерів з України необхідно ОБОВ’ЯЗКОВО зареєструвати проект в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та отримати Картку проекту (одна на проект).Тільки зареєстрованим проектам видаються довідки – підтвердження щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій із закупівлі товарів, виконання робіт, надання послуг у рамках реалізації проектів (програм) технічної допомоги Європейського Союзу, про оподаткування ПДВ за нульовою ставкою при здійсненні операцій з продажу товарів (сировини, матеріалів, устаткування та обладнання), виконання робіт та надання послуг на митній території України, які виконуються за рахунок міжнародної технічної допомоги та інші документи за запитом по факту доставки або закупівлі.

Регулюючі документи:

— Рамкова Угода між Урядом України та Європейською Комісією: англійська версія;  українська версія .

— Постанова Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153 Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги (Вимоги до подання документів для державної реєстрації проектів (програм) технічної допомоги Європейського Союзу) — посилання

— Постанова Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 р. N 30 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. N 153 — посилання

— НАКАЗ від 14.05.2007 № 129/289 Про затвердження Порядку підтвердження пільг щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій платників податку з поставки товарів і послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, які здійснюються за кошти Європейського Союзу в рамках реалізації проектів (програм) технічної допомоги

— Міністерство економіки України: Наказ від 05.09.2007 №291 Про затвердження Порядку підтвердження пільг з оподаткування при митному оформленні товарів, які надходять у рамках міжнародних договорів з надання Україні міжнародної технічної допомоги.

(Рекомендуємо роздрукувати та передати весь пакет регулюючих документів у відділ бухгалтерії)

Перелік необхідних документів (рекомендуємо перед початком підготовки документів для реєстрації зателефонувати чи написати в НТО в Україні для отримання консультації).

1. Лист-звернення від українського університету, який подає клопотання до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. В листі-зверненні про реєстрацію обов’язково необхідно вказувати всіх членів партнерства від України, які отримуватимуть будь-яке фінансування у рамках проекту (наприклад, приватні організації, громадські об’єднання тощо). Звертаємо увагу на те, що серед реципієнтів проекту мають бути вказані лише українські інституції.

2. Додатки повинні містити:

— копію Грантової угоди мовою оригіналу* + переклад** укр. мовою;

— копію Мандатів мовою оригіналу *+ переклад**

— копію додатка до Грантової угоди «Estimated budget of the Action»* + переклад**;

— лист  від  бенефіціарів  (зазвичай — центральні органи виконавчої влади) про підтримку  і заінтересованість у результатах проекту та згоду на провадження діяльності, зазначеної в угоді.  ВНЗ має офіційним листом звернутися до бенефіціара/ів з проханням стосовно отримання листа-підтримки.

— копію Листа Грант-холдеру від Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, де вказано склад Партнерства, мовою оригіналу* + переклад ;

— копію аплікаційної форми, плану роботи та логіко-структурної матриці *+ переклад**;

— замість аплікаційної форми, плану роботи та логіко-структурної матриці, рекомендовано додати двомовну копію меморандуму/ договору про співпрацю/ технічного завдання із зазначенням ролі українських ВНЗ в проекті, завдань, обладнання (включаючи книги), що буде закуповуватися в рамках проекту, заходів за проектом, запланованих строків виконання робіт, очікуваних результатів приклад;

— листи-звернення щодо реєстрації проекту в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, українською мовою від інших українських ВНЗ-партнерів проекту;

— інші документи, які можуть бути корисні для прискорення проведення реєстрації.

* Пакет документів англійською мовою (Грантова Угода з додатками) мають бути прошиті та завірені печаткою організації, яка подає клопотання, «Отримано вірну копію»

**Переклад необхідно завірити у встановленому порядку (Відповідна кафедра ВНЗ, бюро перекладів тощо)

Повний пакет документів необхідно надіслати або занести за адресою:

вул. Бастіонна 9, 8-й поверх, Київ 01014, Національний Темпус-офіс в Україні!

На пакеті, будь ласка, вкажіть: «Документи щодо реєстрації проекту (номер та повна назва проекту) Програми Темпус IV»

Одночасно з підготовкою пакету документів, необхідно надіслати скановану версію (pdf) підписаного листа-звернення від вищого навчального закладу (дивіться п.1) і чернетку листапані Вірі Рибак, Координатору сектору: освіта, наука та технології, інформаційне суспільство;

Представництво ЄС в Україні, e-mail: Vira.RYBAK@ec.europa.eu.

Отримавши пакет документів, Національний Темпус-офіс завіряє Грантову угоду своєю печаткою і передає пакет документів в Представництво ЄС в Україні. Представництво ЄС в Україні перевіряє документи, готує лист в Міністерство економічного розвитку та торгівлі України та передає весь пакет документів до Міністерства.

Згідно процедури, Міністерство оформлює картку реєстрації проекту протягом 15 днів з моменту подачі пакету документів. Контакти в Міністерстві економіки України щодо питань реєстрації проектів: Сергій Миколайович Пось, тел. 272 55 50.

Документ Міністерства економіки України: Вимоги до подання документів для державної реєстрації проектів (програм) технічної допомоги Європейського Союзу посилка

Наказ Міністерства економіки України: Про деякі питання, пов’язані із залученням та використанням ресурсів технічної допомоги Європейського Союзу

Звертаємо увагу, що реципієнти проектів мають подавати картки піврічного моніторингу і щорічні звіти Міністерству економічного розвитку і торгівлі та в копії — бенефіціарові (п. 25 Порядку)

Довідки щодо пільг з розмитнення та/чи звільнення від НДС надаються по факту доставки або закупівлі тільки проектам, що ЗАРЕЄСТРОВАНІ та ОТРИМАЛИ реєстраційну картку, для цього подається окремий запит додатково.

Вищевказана довідка є документом для організації-постачальника послуг, обладнання тощо як підтвердження дозволу для звільнення від ПДВ — в платіжних документах – оподаткування ПДВ за ставкою «0» та звіту в податкову.

Процедури щодо надання пільг з розмитнення/ звільнення від НДС регулюються наступними документами:

Наказ Державної податкової адміністрації України та Міністерства економіки України, 25.02.2011 № 178/110 від 25.02.2010 Про затвердження Порядку підтвердження пільг щодо звільнення від сплати податку на додану вартість операцій платників податку з поставки товарів і послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, які здійснюються в рамках реалізації проектів (програм) зовнішньої допомоги Європейського Союзу http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0319-10

Наказ від 05.09.2007  N 291 Про затвердження Порядку підтвердження пільг з оподаткування при митному оформленні товарів, які надходять у рамках міжнародних договорів з надання Україні міжнародної технічної допомоги

Інші документи

5-й конкурс програми Темпус IV

Шановні ентузіасти програми Темпус, представники вищих навчальних закладів!Звертаємо Вашу увагу, що 5-Й КОНКУРС ПРОГРАМИ ТЕМПУС IV ОГОЛОШЕНО!!! Термін подання заявок до участі в конкурсі буде відкритий до 23 лютого 2012 р 12.00 за Брюсселем.

Національні та регіональні пріоритети конкурсу визначено на стр 55-64 Інструкцій конкурсуhttp://eacea.ec.europa.eu/tempus/funding/2011/documents/5th_call_application

%20guidelines_en.pdf

Запрошуємо ознайомитись з повним пакетом матеріалалів на сайті Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури:http://eacea.ec.europa.eu/tempus/funding/2011/call_eacea_25_2011_en.php Всі форми та матеріали можна завантажити безкоштовно.

Нагадуємо, що НТО в Україні проводить Інформаційні Дні програми Темпуc безкоштовно та практично кожного дня надає безкоштовні консультації, за попередньою домовленістю, щодо можливостей участі в конкурсі для вищих навчальних закладів та інших зацікавлених сторін. Бажаємо успіхів!

Для того щоб взяти участь і подати заявку для участі в конкурсі, перш за все необхідно:

— уважно прочитати інструкції з описом програми Темпус IV, умовами участі, правилами та пріоритетами для написання проектів у документі за лінкомhttp://eacea.ec.europa.eu/tempus/funding/2011/call_eacea_25_2011_en.php

— визначити тип та тематику майбутнього проекту та переконатись, що тематика відповідає національним та/або регіональним пріоритетам;

— створити консорціум дотримуючись вимог до учасників та партнерства, зверніть увагу, що обраний пріоритет повинен співпадати для всіх учасників консорціуму;

— із складу партнерства обрати грант-апліканта, тобто ту організацію, яка подасть заявку та буде нести відповідальність за реалізацію проекту та звітувати перед EACEA;

— підготувати проектну заявку та всі необхідні документи англійською (французькою чи німецькою) мовою та подати до визначеного терміну;

З детальною інформацією та документами конкурсу запрошуємо ознайомитись за лінком:http://eacea.ec.europa.eu/tempus/

— маітеріали щодо підготовки проетктів можна безкоштовно отримати в Національному Темпус-офісі в Україні;

— щоб уникнути дублювання проектів необхідно проглянути інформацію про діючі проекти у рамках програми Темпус IV (короткі описи поточних проектів — http://tempus.org.ua/uk/korysna-informacija/publikaciji.html, також Ви можете ознайомитись з короткою інформацією про всі проекти Темпус за період 1993-2010 р. у таблиці http://www.tempus.org.ua/uk/korysna-informacija/prezentaciji.html. Таблиця надає можливість класифікувати проекти відповідно до категорій.

Крім того, Ви завжди можете звернутись до Національного Темпус-офісу за телефоном чи е-пошті, прийти на консультацію (домовившись про зустріч попередньо), відвідати наші заходи.

Звертаємо увагу на е-форму  на сайті Виконавчого агентства разом з інструкціями. Ви зможете працювати над заповненням. Бажаємо успіхів!

Освітні програми ЄС для університетів та студентів

Еразмус МундусЕразмус Мундус – освітня програма ЄС, націлена на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців  європейських університетів та вищих навчальних закладів третіх країнах на усіх континентах.

Програма названа на честь Еразма Роттердамського, філософа, науковця, який багато мандрував Європою, працював у різних  університетах і майже 500 років тому зрозумів переваги  мобільності та міжнародного співробітництва в освіті і навчанні.

Програма імені Жана Моне

Програма імені Жана Моне – ініціатива Європейської Комісії, започаткована у 1990 році з метою пропагування  європейської ідеї (ідеї Об’єднаної Європи) та поширення європейських студій  в Європі та на інших континентах.

Програма імені Жана Моне адресована, у першу чергу, університетам, але також асоціаціям та об’єднанням науковців і викладачів, що спеціалізуються на проблемах європейської інтеграції, іншим державним або приватним установам, що надають освітні та тренінгові послуги у сфері європейської інтеграції на місцевому та регіональному рівнях.

До участі запрошуються як представники держав-членів ЄС, так і представники країн-партнерів; умови участі для перших і других однакові. Сьогодні серед учасників програми – 61 країна з п’яти континентів світу; квот чи обмежень на участь певних груп країн не передбачено.

 

Translate »